آشنایی با ساختار خودرو و بررسی چندین خودرو مورداستفاده در ایران

مطالب دیگر:
📂پاورپوینت بیوگرافی پروفسور بهرام شیردل📂پروژه ارزيابي استراتژي عملكرد سازمان بيمه ايران با كارت امتيازي متوازن در شهرستان سبزوار (مطالعه موردي)📂پاورپوینت تنظیم شرایط محیطی حمام های ایران📂پروژه ریخته گری📂پروژه مقایسه تطبیقی اثربخشی تبلیغات در بانک های خصوصی و دولتی📂بررسی نحوه تاثیرتشویق در افزایش یادگیری📂پاورپوینت معماری روم شرقی یا بیزانس📂پاورپوینت داروهای ضد افسردگی📂پاورپوینت مطالعه خط عربی پیش و پس از اسلام📂مجموعه کامل تکست و فایل های کانال طب اطفال (صد ها PDF و Text و اسلاید های همایش های کودکان)📂پاورپوینت قواعد عربی 2📂پاورپوینت تاریخچه و ساختمان باکتری ها📂پاورپوینت نکات ایمنی برق📂پاورپوینت تاریخچه و آینده Bluetooth (بلوتوث)📂پاورپوینت برنامه نویسی پیشرفته (مقدمات زبان ++C)📂پاورپوینت شاخص های آماری و آنالیز آمار بیمارستان ها📂پاورپوینت تب خونریزی دهنده کریمه کنگو📂پاورپوینت تب های خونریزی دهنده ویروسی CCHF📂پاورپوینت سفتیزوکسیم📂پاورپوینت خانواده موفق- اهمیت خانواده و بهداشت روانی
آشنایی با ساختار خودرو و بررسی چندین خودرو مورداستفاده در ایران|30016782|lvc
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان آشنایی با ساختار خودرو و بررسی چندین خودرو مورداستفاده در ایران را مشاهده می نمایید.

فرمت فایل: word

تعداد صفحات: 55

1 مقدمه :

انسان از بدو پيدايش خود پيوسته در حال مسافرت و جابجايي از يك مكان به مكاني ديگر بوده است بدين منظور ازچهارپاياني همچون اسب و شتر و غيره استفاده مي‌كردكه متأسفانه مستلزم صرف وقت و هزينه هاي فراوان بود و خطرات فراواني را به همراه داشت . لذا باتوجه به اهميت اين سه موضوع يعني :

1 نياز به جابجايي،2 ارزش زمان، 3 آسايش و راحتي، به طراحي وسيله‌اي پرداخت كه بعدها خودرو نام گرفت و تأثير شگرفي در صنعت جهان گذاشت، بطوريكه در حال حاضر شاهد تنوع بسيار زياد اين صنعت هستيم .

با توجه به كاربرد بسيار بالاي خودرو در كشور و استفاده از آن بعنوان يك ابزار ضروري، و با در نظر گرفتن شرايط مختلف اقتصادي – اجتماعي – منابع معدني – منابع نفت و گاز ومنابع انساني موجود در كشور بايستي درصدد طراحي و ساخت، يا انتخاب يك خودروي بهينه از ميان خودروهاي موجود در كشور باشيم تا بتواند در شرايط مختلف آب وهوايي كشور ما كارآمد باشد و با توجه به وضعيت اقتصادي جامعه قيمت آن در حدي باشد كه اكثريت طبقات مختلف جامعه قادر به خريد آن باشند .

لذا با توجه به موارد ذكر شده در بالا و خصوصياتي كه در مراحل ديگر پروژه قيد خواهدشد نياز به طراحي و ساخت يك خودرو با شرايط بيان شده الزامي است .

2 طراحي وساخت يا ‌انتخاب يك خودروي مناسب براي ايران با درنظر گرفتن شرايط زير :

الف ) مقرون به صرفه باشد بطوريكه اكثريت طبقات مختلف جامعه بتوانند از آن استفاده كنند .

ب ) دارا بودن مقاومت و شرايط ايمني مناسب .

ج ) از لحاظ زيست محيطي مطابق با استانداردهاي روز جهاني باشد .

د ) داراي نمايندگي و خدمات پس از فروش باشد.

ه ) از لحاظ زيبايي مطابق سليقه ايرانيان باشد.

و ) هزينه مصرف سوخت پايين باشد.

3 خصوصيات طراحي وساخت يا انتخاب:

اكنون با توجه به مراحل قبل(تشخيص نياز و تعريف هدف)خصوصيات طرح را بصورت زير مورد بررسي قرار مي دهيم :

3 1 كاهش هزينه توليد و طراحي :

كاهش هزينه توليد و طراحي از عوامل مؤثر در اجراي طرح است . به منظور توليدي اقتصادي همواره نظر براين بوده است كه در يك بازار رقابتي هزينه‌هاي توليد با ميزان محصولات برابر شود .

3 2 مسائل زيبايي شناختي :

زيبايي ظاهري خودرو يكي از مسائل مورد توجه طراحان صنعتي است . با عنايت به اينكه شكل ظاهري خودرو عامل مؤثري در جلب مشتري و رونق بازار فروش خودرو، در صنعت رقابتي است، طراحان صنعتي بايستي يشترين توجه و سرمايه‌گذاري را در اين زمينه بكاربرند .

فرم و رنگ : لحاظ نمودن تنوع فُرم و رنگ خودرو برطبق ذوق و سليقة مشتري يكي از مسائل مهم در بازار فروش خودرو بوده و از جمله عواملي است كه باعث پايداري و طول عمر خودرو و همچنين رضايت مشتري از خودرو مي‌باشد.

3 3 آسايش و راحتي سرنشين :

آسايش و راحتي سرنشين عامل مهم ديگري است كه در طراحي مورد توجه قرار مي گيرد . خوردو براساس يكسري از فاكتورهاي انساني طراحي مي شود . در اين زمينه طراحان ، اطلاعاتي آماري از فاكتورهاي انساني داشته و طراحي را طبق اين اطلاعات انجام مي دهند .

3 4 كاهش انواع آلودگي :

اين موضوع هم يكي از خواسته هاي مورد توجه در طراحي است كه شامل آلودگيهاي شيميائي حاصل از احتراق و آلودگيهاي صوتي است و همواره هدف، كاهش اين آلودگيها است .

بيشترين آلودگيهايي كه از سوختن بنزين و يا محصولات فرعي آن در اتومبيل توليد مي‌شوند ارتباط بسيار نزديك با عملكرد و ساختار مخزن سوخت – كاربراتور – اگزوز دارد كه بيش از 60% آلودگي از اگزوز مي باشد .

دستگاههاي كنترل آلودگي عبارتند از:

1 دستگاه كنترل محفظه (‌كاربراتورها)

2 دستگاه كنترل آلودگي سوخت تبخير شده

3 دستگاه كنترل آلودگي اگزوز

4 دستگاه كنترل آلودگي ارتفاع زياد

5 دستگاه كنترل آلودگي مدار بسته

3 5 مسائل و نيازهاي فرهنگي – قومي :

اين موردنيز عامل مؤثر ديگري در طراحي است كه معمولاً به صورت هدفي در ابتداي كار طراحي تعريف مي شود . با توجه به اينكه طرح مورد استفاده چه گروهي قرار خواهد گرفت بايستي نيازمنديهاي آن گروه در طرح لحاظ شود .

3 6 نگهداري آسان با صرف هزينه كم :

طرح خودرو بايستي بگونه‌اي باشد كه بتوان به ساده‌ترين شكل از آن نگهداري كرد وتعميرات آن با صرف كمترين هزينه و ساده ترين شكل ممكن امكان پذير باشد .

3 7 نقش فرهنگ جامعه و طراحي صنعتي :

يك طراح از نظر فرهنگي مي تواند :

الف – بين خصوصيات ذاتي يك خودرو و خصوصيات فرهنگي جامعه يك ارتباط بوجود آورد .

ب – باعث تقويت شدن رقبت مشتري به استفاده از خودروي داخلي شود .

ج – با استفاده از طراحي‌هاي مختلف خودرو بتواند باعث آسايش افكار عمومي در انتخاب خودروي دلخواه باشد .

د – در تغيير رفتارها، سليقه‌ها و سطح علمي و تجربي استفاده كنندگان در رابطه با خودرو تأثيرگذار باشد .