معرفی و آشنایی با زبان Ruby

مطالب دیگر:
🔍دانلود پاورپوینت با موضوع تادائو آندو🔍دانلود پاورپوینت با موضوع حسابداری صنعتی🔍دانلود پاورپوینت با موضوع بهسازی لرزه ای ساختمانهای موجود🔍دانلود پاورپوینت با موضوع خلاصه کتاب بهبودی یا نابودی اندیشه های مدیریتی جک ولش🔍دانلود پاورپوینت با موضوع کــلزا🔍فایل پاورپوینت بررسی هتل های خارجی🔍فایل پاورپوینت نقد بناي خانه آخوند ابو🔍فایل پاورپوینت بررسی روش های مقاوم سازی لرزه ای پل ها🔍دانلود پاورپوینت با موضوع حشره شناسی كشاورزی🔍دانلود پاورپوینت با موضوع لیستریوز گوسفند🔍دانلود پاورپوینت با موضوع سرطان و راههاي پيشگيري🔍دانلود پاورپوینت با موضوع تئوری اجتماعی آلبرد باندورا🔍دانلود پاورپوینت با موضوع ناکافی بودن شیر مادر🔍دانلود پاورپوینت با موضوع اصول نگهداري و تعميرات نوين🔍دانلود پاورپوینت با موضوع چگونگی رشد هنر در تمدن اسلامی و تأثیر آن بر تمدن غربی🔍دانلود پاورپوینت با موضوع سزارین و مراقبتهای مربوطه از مادر و نوزاد🔍دانلود پاورپوینت با موضوع قوانین مهم مثلثات در مثلث و برخی روابط مثلثاتی در مثلث🔍دانلود پاورپوینت با موضوع پروبيوتيک ها🔍دانلود پاورپوینت با موضوع اسيد فوليك🔍دانلود پاورپوینت با موضوع پروبیوتیک ها و پری بیوتیک ها
معرفی و آشنایی با زبان Ruby|30016785|lvc
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان معرفی و آشنایی با زبان Ruby را مشاهده می نمایید.

فرمت فایل: word

تعداد صفحات: 21

مقدمه:

ارائه ای که پیش رو دارید (روبی) می باشد.

در واقع معرفی زبان Ruby به عنوان یک زبان قدرتمند و در عین حال ساده و جذاب به خوانندگانی که با دنیای وسیع زبانهای برنامه نویسی تا حدی آشنا هستند و مایلند زبانهای جدید و نو را فرا بگیرند و گستره دانش خود در این زمینه را افزایش دهند؛ این معرفی می تواند شروع خوبی برای این دسته از افراد باشد.

همینطور برای آن دسته از برنامه نویسان تازه کار که از بسیاری از پیچیدگی ها و دردسرهای زبانهای معمول (Perl,PHP,Python,…) ناراضی هستند، زبان Ruby می تواند گزینه مناسبی برای یادگیری و استفاده باشد.

و البته برنامه نویسان حرفه ای که همواره به دنبال یادگیری زبانهای ابزارها، روشها و زبانهای جدید هستند تا با ترکیبی از ابزارهایی که دارند با دست بازتری نسبت به مسائل مختلف نگاه کنند.

در این ارائه، سعی شده است نگاهی سریع و اجمالی به :

تاریخچه زبان Ruby

Ruby چیست

چرا از Ruby استفاده کنیم

گرامر و syntax زبان Ruby

انداخته شود.

تاریخچه

زبان Ruby توسط آقای یوکی هیرو ماتسوموتو معروف به Matz سال 1995 بطور رسمی به دنیا آمد.

شروع کار این پروژه در سال 1993 بود با این ایده که ترکیبی از ویژگیهای زبانهای برنامه نویسی موجود در بازار را یکجا جمع کند.

در واقع Ruby زبان خیلی جدیدی نیست، بلکه ترکیبی از ویژگیهای خوب زبانهای دیگر مانند Perl , Python , Smalltalk هست؛ آقای matz دلش می خواست تمام این خوبیها رو یکجا داشته باشد.

دو سال بعد یعنی سال 2005 آقای matz توانست اولین نسخه این زبان رو تحت GPL License بصورت Public در آورد و این چنین شد که یک زبان دیگر هم به جمع خانواده بزرگ اپن سورس پیوست.

زبان Ruby از همان ابتدا مورد استقبال چشم گیری قرار گرفت و کماکان این میل ادامه دارد؛ بطوریکه در حال حاضر در ژاپن و بسیاری از کشورهای دیگر توانایی رقابت با زبان Python را دارد.

زبان Ruby بیشتر خصوصیات خودش رو از زبانهای قدرمتند Perl, Smalltalk, python گرفته است، منتهی بسیاری از پیچیدگیهای این زبانها (مخصوصا Perl) را در خود ساده کرده است و از این لحاظ به Better Perl یا پرل بهتر (پرل بهتر شده) نیز معروف است.

زیبایی زبان Ruby هم در همین دو کلمه خلاصه می شود :

سادگی ، قدرت.

اما زبان Ruby چیست و دلیل این همه محبوبیت برای چیست؟

زبان Ruby یک زبان تفسیری (Scripting Language) است که نیاز به کامپایل ندارد و فقط تفسیر می شود. Ruby، یک زبان OO (Object Oriented) خالص هست.

ویژگیهای Ruby در یک نگاه :

يك زبان سطح بالاست.

زبانی با قابلیت OO خالص است؛ با همه چیز در این زبان بصورت آبجکت برخورد می شود.

زبانی تفسيري است.